Linje 942 Uppsala – Stockholm – Uppsala






Ny tidtabell linje 942 från 13/3

 

Uppsala-Stockholm M-F

 

Flogsta                                 06.30

Ekonomikum                        06.33

Uppsala Stationsgatan         06.50

Business Park                      06.54

Frösunda                              07.45

Karolinska Sjukhuset            07.50

Karolinska Institutet              07.53

Stockholm Cityterminalen     08.05

 

 

 

Stockholm-Uppsala M-F

 

Stockholm Cityterminalen   16.15

Karolinska Institutet            16.30

Karolinska Sjukhuset          16.33

Frösunda                             16.35

Business Park                     17.30

Uppsala Stationsgatan        17.40

Ekonomikum                       17.45

Flogsta                                17.50